• II miejsce naszych uczennic w konkursie filmowym

     • Uczennice naszej szkoły Julia Kamińska, Zuzanna Klejster, Alicja Sadowska, Gabrysia Szczepańska, Oliwia Wilk wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Dziewczyny  nagrały film dotyczący tematyki pro-life dzięki czemu zajęły II miejsce. Opiekun Krzysztof Jagiełło.

     • Dziękujemy!!!

     • Uczniowie naszej szkoły otrzymali od sponsorów nowy stół do tenisa!!! Serdecznie dziękujemy Panom: Rafałowi Orbaczewskiemu, Wiesławowi Dydakowi, Tomaszowi Marczewskiemu, Krzysztofowi Capała, Marcinowi Brzozowskiemu, Łukaszowi Dankowskiemu, Jackowi Krzeszewskiemu, Ryszardowi Kurowskiemu, Marcinowi Lewandowskiemu, Wojciechowi Lewandowskiemu i Bogdanowi Lewandowskiemu za przekazanie sprzętu, który pozwoli młodzieży doskonalić umiejętności i rozwijać pasję!!!

     • "Czytam, bo lubię"

     • 8 kwietnia 2024r. w bibliotece w Wielgiem odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania ,,Czytam, bo lubię”. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wyłonieni w konkursach klasowych. Komisja oceniając czytających uwzględniała przede wszystkim technikę czytania , środki artystycznego wyrazu, zachowanie limitu czasu oraz dobór tekstu. Wybór był trudny, a obrady burzliwe. Zwycięzcami zostali: z klas pierwszych Mateusz Krysztop, z klas drugich Laura Borkowska, a z klas trzecich Michalina Grabowska. Cała trójka będzie reprezentować szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Podziękowania!

     • "Jedynie prawdziwy człowiek
      zauważy potrzeby innego człowieka.
      Jedynie człowiek wielkiego serca
      wyciągnie dłoń, pomocną dłoń"

       

           Panu Tomaszowi Augustyniakowi właścicielowi firmy USŁUGI TRANSPORTOWE TOMTRANS z Suszewa składamy serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe w postaci zakupu sprzętu sportowego. SPORT  zwłaszcza dla młodych ludzi, to jedna z dróg do rozwoju i samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Budżet szkoły najczęściej nie zaspakaja wszystkich potrzeb. W takich sytuacjach ludzie dobrej woli mogą służyć pomocą.

       

      Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za okazane wsparcie. Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste - dziękujemy- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

       

      Dyrekcja,  nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie
       

     • Świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru

     • 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w naszej szkole odbył się występ, w którym uczniowie przybliżyli widzom historię teatru i zaprezentowali różne formy teatralne. Młodzi aktorzy z klasy V b przygotowali przedstawienie pt. „O królewnie Śnieżce – bajka inaczej” .W odświętny nastrój wprowadziły  nas piosenki chóru i wiersze związane z teatrem. Biletami wstępu były kolorowanki, rozsypanki i różne inne zadania, które wcześniej musieli wykonać uczniowie w klasach.

      Wydarzenie to stało się doskonałą okazją, aby wzbudzić zainteresowanie kulturą, rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczniów.

     • Wirtualna wycieczka

     • 26.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły "zwiedzali" świat, uczestnicząc w wirtualnej wycieczce. Podziwiali Tajlandię, Chiny, Francję, Wielką Brytanię, Włochy. Zachwycali się m.in. pięknem egipskich piramid, Krzywą Wieżą w Pizie i Wielkim Murem Chińskim. Ta iluzoryczna podróż dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń!

     • Gminny Konkurs "Mój wymarzony zawód"

     • 25 marca w Szkole Podstawowej w Wielgiem, pod patronatem Wójta Gminy Wielgie odbył się Gminny Konkurs „Mój wymarzony zawód”. W wydarzeniu tym oprócz gospodarzy  brali udział uczniowie klas I-III ze szkół w Czarnem i w Zadusznikach. Konkurs ten polegał na zaprezentowaniu przez uczestników przebrania i rekwizytów charakterystycznych dla wymarzonego zawodu jaki chcieliby wykonywać w przyszłości. Stroje wykonane zostały własnoręcznie lub z pomocą dorosłych z różnych materiałów ekologicznych, typu: tekstylia, papier, karton i tym podobne. Pokaz i zaprezentowanie się uczestników wzbudziły ogromne emocje, oklaski i wiwaty. Komisja miała przed sobą trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Liczyła się zgodność przebrania z tematyką konkursu, jego oryginalność oraz estetyka wykonania stroju. Po burzliwych obradach jury przedstawiło werdykt. Zwycięzcą została Martyna Meller ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem, drugie miejsce zajęła Izabela Bruzdewicz z Czarnego, a miejsce trzecie przypadło Oliwii Sadziak ze Szkoły Podstawowej w Zadusznikach. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy niebanalnych pomysłów.

      Sponsorami nagród byli:

      Wójt Gminy Wielgie, Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem, KDBS Wielgie

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.