• Wyjazd do teatru

     • 27 października uczniowie kl. VIIa, VII b i VIII pojechali do  Lipna na spektakl teatralny ,,Balladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Klasyczne kostiumy, niebanalna scenografia, nietuzinkowe kreacje aktorskie - to wszystko złożyło się na trzymający w napięciu spektakl o pragnieniu władzy i walce dobra ze złem. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: P. Kuligowski, M. Ośmiałowska, Ż. Świerczyńska i A. Tucholska.

     • Nakarm zwierzaka-bezdomniaka - podsumowanie akcji

     • Tradycyjnie w październiku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod hasłem "Nakarm zwierzaka-bezdomniaka". Działanie miało na celu pomoc podopiecznym Fundacji SOS Dalmatyńczyki przebywającym w Kundelkowisku w Wielgiem i gabinecie weterynaryjnym BluVet w Wielgiem poprzez zbiórkę karmy, koców i podkładów chłonnych. Jak zawsze, społeczność szkolna i przedszkolna nie zawiodła. Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało się zebrać ponad 341 kg karmy!!! Najwięcej przyniosła klasa 5b- ponad 42 kg- i to oni otrzymali puchar przechodni. Drugie miejsce zdobyła klasa 2b - ponad 39 kg, a trzecie klasa 3b - ponad 38 kg. 

      Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

      Wolontariat szkolny

     • "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - wyniki konkursu plastycznego

     • 20 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarnem odbyła się uroczystość 20-lecia nadania imienia. Z tej okazji zorganizowano konkurs „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka". Uczniowie naszej szkoły także wzięli w nim udział.

      I miejsce w kategorii klas 4-8 zajął Radosław Kępiński  z klasy 8a, II miejsce w kategorii klas I-III przypadło Adamowi Kamińskiemu z klasy 3a oraz Maja Żabielska z oddział "0" otrzymała wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • Sukcesy naszych uczniów

     • 20 października troje uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych do Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie na obchody Dnia Patrona Szkoły. W tym roku szkoła ościenna poświęciła swój program artystyczny sylwetce Wisławy Szymborskiej. W związku z obchodami święta zostały ogłoszone konkursy literackie, plastyczne i multimedialne. Uczniowie z naszej szkoły brali w nich udział i zajęli szczytne miejsca, za które podczas uroczystości odebrali nagrody. Osoby nagrodzone to:

      Julia Kamińska z klasy VII a- II miejsce w konkursie multimedialnym „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej”

      Maja Grzelakowska z klasy II a – I miejsce w konkursie plastycznym „Portret Wisławy Szymborskiej”

      Dawid Pilarski z klasy VI b- I miejsce w konkursie plastycznym „Portret Wisławy Szymborskiej”

      Nagrodzonym gratulujemy.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • Szkoła Podstawowa w Wielgiem po raz drugi dołączyła do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego /ESSD/. To wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności ruchowej. W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami i przedszkolami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu w naszym przedszkolu obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI pn. Active Lessons. Tegorocznym tematem ESSD był “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan dał dzieciom nowe radosne doświadczenie, w którym mogli się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie. Była muzyka, taniec i gimnastyka. Tego dnia skorzystaliśmy z zestawu czterech filmów w języku angielskim oraz ruchowej karty pracy, którą przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy –Wspólnie promujemy zdrowy styl życia. Akcję powtórzymy za rok. @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

      #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

      Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy

     • Wybieramy Przewodniczącą Szkoły

     • W naszej szkole dziś ważny dzień!  Uczniowie brali udział w głosowaniu na przewodniczącą szkoły. W wyborach brało udział 301  uczniów czyli 98% uprawnionych. Oddano 231 ważnych głosów.

      Z wynikiem 147 głosów przewodniczącą szkoły została Alicja Sadowska z klasy 7a.

      Obu kandydatkom gratulujemy, a zwyciężczyni życzymy owocnej pracy.

     • Wycieczka do Łodzi

     • 9 października uczniowie z klasy VIII, VIIa i Vb byli na wycieczce w Łodzi.

      Odwiedzili ORIENTARIUM - najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo -Wschodniej, w którym mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Zobaczyli największy w Europie wybieg dla słoni oraz przeszli tunelem do obserwacji rekinów i płaszczek.                   

      Uczestniczyli w wymagającej aktywności fizycznej i umysłowej zabawie, wspieranej przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę. Gra odbywała się na arenie w formie labiryntu.

      Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele: Żaneta Świerczyńska, Irena Winnicka, Agnieszka Wyrwa i Piotr Kuligowski.