• Europejski Dzień Języków


     • 26 i 27 września hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas I - III wykonali piosenkę "Panie Janie" po polsku, czesku, angielsku, francusku, włosku i hiszpańsku. Pan Michał Ziemiński  zagrał na fortepianie, za co bardzo dziękujemy. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w barwy wybranego kraju, przebrały się za słynne osoby i przyniosły produkty charakterystyczne dla danego państwa. Ponadto witały się, żegnały i dziękowały w danym języku. Zadaniem klas IV - VIII było zaprezentowanie języka wylosowanego kraju europejskiego. Były śpiewy, tańce, prezentacje, skecze i zwroty po hiszpańsku, włosku, ukraińsku, niemiecku, mołdawsku, bułgarsku, czesku, litewsku, nawet po kaszubsku. Wszystkie klasy oraz ich wychowawcy bardzo się zaangażowali, za co serdecznie dziękujemy. Nauczyciele języków obcych.

     • Wycieczka do Grunwaldu

     • 22.09.2023r. uczniowie klas: VIb, VIIb, VIIa i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Poznali jego historię i uczestniczyli w Mszy Świętej. Następnie przejechali do Grunwaldu, gdzie zwiedzili Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i obejrzeli pomniki ją upamiętniające. Mieli również okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.  Opiekunami wycieczki były panie: Renata Fornalska, Marzena Ośmiałowska, Katarzyna Czekalska i Agata Lipska.  

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • 29 września nasza Szkoła Podstawowa w Wielgiem i Publiczne Przedszkole w Wielgiem  kolejny raz obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego Opis: 🌍 Opis: 🌎 Opis: 🌏  świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

      #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
      @FundacjaV4Sport
      @Akademia Krokieta i Lamy

     • Ognisko integracyjne klasy VIa

     • Za oknem piękna, słoneczna jesień. Warto więc jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu, aby „ładować nasze akumulatory” przed zbliżającymi się już chłodniejszymi miesiącami. Pretekstem do takiego wspólnego spotkania integracyjnego uczniów klasy VI a był Dzień Chłopaka. W piątkowe popołudnie 15 września 2023r. dzięki zaangażowaniu rodziców zorganizowano klasowe ognisko w pięknej scenerii, na Plaży Rodzinnej w Teodorowie. Pogoda wspaniale dopisywała, wspólnie spędziliśmy czas na zabawie. Dzięki temu oderwaliśmy się od szkolnej rzeczywistości i mieliśmy okazję, aby pobyć trochę razem ”na luzie”. Mieliśmy także gościa, przyjechał do nas ratownik Lipnowskiego WOPR. Mieliśmy możliwość obejrzenia samochodu WOPR – owskiego i motorówki. Dużą atrakcją dla dzieci dzięki uprzejmości ratownika były przejażdżki  motorówką. Zabawa była rewelacyjna. Ten dzień na długo utkwi w naszej pamięci. Dziękujemy bardzo za atrakcje Lipnowskie WOPR, za rzetelną współpracę i pomoc.

      Wszystkim rodzicom uczniów klasy VI a bardzo dziękuję za zaangażowanie, pomoc w organizacji i wspólną zabawę przy ognisku!

      Wychowawca klasy

     • Dzień Kropki

     • 15 września po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (the Dot Day), czyli święto kreatywności. 

     • Narodowe Czytanie Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”


     •        12 września nasza szkoła włączyła się do 12 edycji ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, czyli Narodowego Czytania Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Fragmenty powieści przeczytały Panie Dyrektor Anna Błaszczyk – Kwaśniewska  i Beata de Rosset. Uczniowie wysłuchali także tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji. Była to doskonała okazja, aby dzieci doceniły wartość czytania oraz spotkały się z jedną ze sztandarowych pozycji literatury polskiej. Na zakończenie wszyscy uczniowie mieli możliwość oznakowania swoich książek okolicznościową pieczęcią nadesłaną do biblioteki szkolnej z Kancelarii Prezydenta RP.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

      Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

      Na które warto poznać odpowiedzi…”

       

           Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 4 września 2023 roku, o godzinie 8:00 uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2023/2024. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.

          W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście, nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice.


           Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

            Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.