• 32 Finał WOŚP w naszej szkole


     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 32 w naszej szkole! Aby zasilić nasze skarbonki zorganizowaliśmy w szkole wiele atrakcji: dyskotekę, seanse filmowe, nocowanie w szkole. Dziękujemy Paniom: Elżbiecie Kłutkowskiej, Magdalenie Kosztownej, Hannie Czupryniak, Magdalenie Czupryniak, Marlenie Szparadze za opiekę i ciekawe zajęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Marii Szczepańskiej za dary na licytację. Ogromne podziękowania kierujemy do Rodziców, dzięki którym mieliśmy pyszne ciasta, torty na licytację oraz mnóstwo fantów. Kilkanaście stoisk obfitowało w gofry, tosty, puzzle, książki, pluszaki, biżuterię i mnóstwo bibelotów. Dzieci wykonywały tatuaże, warkoczyki, zdjęcia, breloczki, bransoletki. Jesteśmy bardzo wdzięczni i liczymy na współpracę w przyszłym roku.

      SIEMA!

      Organizatorzy

     • BohaterON – włącz historię!

     • Uczniowie naszej szkoły z  klasy VI b uczestniczyli w akcji  BohaterON – włącz historię! Jest to  ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

      Wzięli udział w lekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego, wysłuchali nagrania związanego z  doświadczeniami uczestniczki powstania, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wysyłając na ich koniec wirtualne kartki z życzeniami dla powstańców, oddali hołd bohaterom. Zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem była walka z niemieckim okupantem (zarówno ludności cywilnej, jak i żołnierzy) i usłyszeli o heroicznej walce Polaków.

     • 32. Finał WOŚP!

     • Kochani, w tym roku Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024r.

      Cel 32. Finału WOŚP to:
      „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

      W naszej szkole zbiórka  zaplanowana jest na środę, 24 stycznia. Oprócz tradycyjnych wpłat, można również wspierać Fundację wpłacając pieniążki do wirtualnej skarbonki. Szkoła Podstawowa w Wielgiem ma trzech wolontariuszy warszawskich. Po kliknięciu w link zostaniecie przekierowani do eskarbonki, gdzie można wpłacić dowolną kwotę. Po podaniu imienia i adresu email otrzymacie filmik z podziękowaniem od Jurka Owsiaka. Liczymy na wasze wsparcie.

      Urszula Justyna Pipczyńska eskarbonka.wosp.org.pl/pizuwasage

      Zuzanna Klejster eskarbonka.wosp.org.pl/rusehipaki

      Gabriela Szczepańska https://eskarbonka.wosp.org.pl/ponefityle