• Charytatywny Kiermasz Wiosenny

    W piątek 22 marca 2024 w naszej szkole odbył się kiermasz wiosenny, z którego dochód w całości przeznaczony został na rehabilitację Gabrysi Insadowskiej z Włocławka. Dla łasuchów były gofry, ciasta i lemoniada. Koneserzy rękodzieła mogli nabyć palemki, kartki i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów. Tradycyjnie były też stoiska z pluszakami, książkami, puzzlami oraz warkoczykami i biżuterią. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej udało się zebrać 5343zł!!! W imieniu Gabrysi, dziękujemy serdecznie za wsparcie akcji.

   • Zapraszamy na kiermasz

   • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   • Oddaj bodziaka dla wcześniaka

    W dniach 2-15 listopada 2023 w naszej szkole trwała zbiórka pieluszek jednorazowych, ubranek niemowlęcych i chusteczek nawilżanych w ramach II edycji akcji charytatywnej "Oddaj bodziaka dla wcześniaka" organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wichowie. Zebrane artykuły zostały przekazane na rzecz Oddziału Neonatologii NZOZ Szpital Lipno. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie maluszków.

    • Akcja "Nakarm zwierzaka bezdomniaka"

     Tradycyjnie w październiku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod hasłem "Nakarm zwierzaka-bezdomniaka". Działanie miało na celu pomoc podopiecznym Fundacji SOS Dalmatyńczyki przebywającym w Kundelkowisku w Wielgiem i gabinecie weterynaryjnym BluVet w Wielgiem poprzez zbiórkę karmy, koców i podkładów chłonnych. Jak zawsze, społeczność szkolna i przedszkolna nie zawiodła. Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało się zebrać ponad 341 kg karmy!!! Najwięcej przyniosła klasa 5b- ponad 42 kg- i to oni otrzymali puchar przechodni. Drugie miejsce zdobyła klasa 2b - ponad 39 kg, a trzecie klasa 3b - ponad 38 kg. 

     Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

     Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

    • Aktualności

    • Spotkanie z panią Anną Protas - Strychalską

     20 września 2023 odbyła się pogadanka wolontariuszy z Panią Anną Protas- Strychalską, podczas której przedstawiła zasady świadczenia usług wolontariackich w Kundelkowisku w Wielgiem i Gabinecie Weterynaryjnym BlueVet. Uczestnicy zostali poinformowani o podstawowych metodach pracy ze zwierzętami i zasadach bezpieczeństwa w trakcie opieki nad nimi.