• Konkurs filmowy - sukces naszych uczennic!

     • Uczennice naszej szkoły Nadia Giżyńska, Joanna Kapuścińska, Amelia Klejster, Malwina Tulimowska wzięły udział w ogólnopolskim konkursie "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Dziewczyny nakręciły film z tematyki pro-life, dzięki któremu zajęły III miejsce. Opiekun Krzysztof Jagiełło.

      Brawa dla naszej ekipy!

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     • 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Tego dnia nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach, a w  klasach odbyły się pogadanki mające na celu przybliżenie problemu chorych na Zespół Downa. Uczniowie wykonywali również, papierowe, kolorowe skarpetki oraz bransoletki. W ten sposób chcieliśmy pokazać solidarność z osobami z Zespołem Downa.

     • Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-7

     • Uczniowie starszych klas zadbali o wiosenny wystrój klas oraz zdrową dietę. Przygotowali nie tylko smaczne, ale i piękne dla oka wiosenne śniadania. Ponadto wielu z nich zaprezentowało się w niezwykłych kreacjach, wykazując się pomysłowością i dobrą znajomością lektur, powieści i bajek. Nagrodą był słodki poczęstunek i wysokie oceny.

     • Powitanie wiosny w klasach 1-3

     • „Wiosna, wiosna… Wiosna, ach to Ty”

      Uczniowie klas młodszych uroczyście żegnali zimę, jednocześnie witając wiosnę.  W barwnym  korowodzie z marzanną i gaikiem przeszli ulicami Wielgiego. Mieszkańcy mogli podziwiać piękne atrybuty wiosny, które dzieci niosły z sobą. Z pewnością wiosna nastanie wkrótce.

      Główną atrakcją dzisiejszego wydarzenia były wybory MAŁEJ MISS WIOSNY.

      Ten zaszczytny tytuł otrzymała Katarzyna Samodulska,

      I wicemiss została Julia Wilk,

      II wicemiss  została Maja Kaliszewska.

       

     • Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

     • 18.03.2023 r. w Czernikowie odbył się XVIII konkurs recytatorski, na którym uczniowie deklamowali utwory  poetów Regionu pt ,,Dobrze ziemio..." .

      Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV b Piotr Szpiechowicz, który zdobył aż trzy wyróżnienia, które przyznali: Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, Dyrektor SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie oraz  samo jury główne.

      Piotrowi  gratulujemy tym bardziej, że  przesłuchanie pokazało wysoki i bardzo zróżnicowany charakter występów.

     • Światowy Tydzień Mózgu

     • W tym roku szkolnym nasza placówka po raz pierwszy przystąpiła do projektu współorganizowanego przez instytucje oświatowe, ośrodki edukacji i kultury z województwa kujawsko-pomorskiego.

      Oto harmonogram i relacje z przebiegu tego święta w naszej szkole:

      13 marca- Relaksacyjny poniedziałek- uczniowie mogą przyjść w piżamach, bamboszach, szlafrokach z podusiami, karimatami i kocykami. W klasach oraz w holu przy popiersiu Patrona Szkoły zrobiliśmy kącik wypoczynkowy, gdzie można było poleżeć lub posiedzieć w grupie , posłuchać muzyki relaksacyjnej i wyciszyć swoje emocje.

      Tego dnia został ogłoszony konkurs klasowy dla IV-VIII na plakat pt. „,Jak się relaksować, żeby nie zwariować’.

      14 marca- Wtorkowy zawrót głowy- tego dnia docenialiśmy potęgę umysłu ludzkiego. Na korytarzach , w świetlicy szkolnej i bibliotece umieszczone były różnorodne  krzyżówki, szarady, sudoku i gry planszowe . Na lekcjach nauczyciele przypominali mnemotechniki i stosowali naukę przez zabawę. W klasach pierwszych odbyły się zajęcia programowania z robotem Photon.  

      15 marca- Środa sportowa - mózgu odnowa

      Gimnastyka na początku lekcji oraz w czasie przerw międzylekcyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami poznawali różne ćwiczenia ruchowe zapewniające prawidłową postawę oraz proporcjonalną sylwetkę. Była więc joga, zumba oraz tradycyjna gimnastyka.

      16 marca- Czwartkowe obiady – mózgowe porady

      Tego dnia panie pedagog i pielęgniarka szkolna przeprowadziły w  klasach I-III pogadanki na temat właściwego odżywiania mózgu, tego co warto jeść, w jakich ilościach, czym zastępować chęć słodkich przekąsek. Dzieci obejrzały też film edukacyjny pod tytułem „ Co lubi jeść nasz mózg?”

      W stołówce szkolnej pojawiły się „Mózgowe przekąski” serwowane  podczas obiadu. Uczniowie z wielkim apetytem chrupali świeże marchewki, cząstki jabłek oraz orzechy.

      17 marcaMózgowy piątek- dobry weekendu początek

      Młodsze klasy ( I-III) na korytarzach szkolnych wspólnie wykonały plakaty ” Co jest właściwe dla pracy mojego mózgu?”

      Klasy starsze prezentowały na sztalugach w holu szkoły wykonane plakaty „ Jak się relaksować, żeby nie zwariować”.


      Cały tydzień:

      • na lekcjach przyrody i biologii omawiano budowę i funkcjonowanie mózgu
      • nauczyciele przypominali o popołudniowych spacerach dla dotlenienia mózgu.
     • Spektakl profilaktyczny

     • 9.03.2023 uczniowie klas IV – VIII obejrzeli spektakl profilaktyczny grupy Kurtyna z Krakowa. Przedstawienie pt.  „Przesłuchanie” poruszało kwestię kształtowania postaw społecznych – wpływu grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, a także radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi.