• Zakończenie roku szkolnego - informacje

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w ZPO w Wielgiem odbędzie się 21 czerwca 2024 r. w sali widowiskowej.

      Uczniowie klas I-III : godz. 8:00

      Uczniowie klas IV- VIII : godz. 9:30

      Rozkład jazdy autobusów w tym dniu znajduje się ------>TUTAJ

     • Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej

     • 11 czerwca klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Byliśmy wożeni wozem konnym po terenie skansenu, zwiedzaliśmy dwór szlachecki z IX wieku oraz chłopskie chałupy. Na koniec zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku. Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach, popatrzcie!

     • Wycieczka do Wrocławia

     • 10 czerwca 2024 r. uczniowie z klas IVb, VIb, VIIa i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyli Zatokę Gondol, Ostrów Tumski z gotycką katedrą, Ostrów Piaskowy i Ossolineum, barokowy gmach główny uniwersytetu, Rynek Główny i ratusz, pomniki przyrody. Podczas wędrówki po mieście nie mogło oczywiście zabraknąć krasnali. W Galerii Dominikańskiej miło spędzili czas podczas posiłku.  Opiekunowie: Ż. Świerczyńska, A. Wyrwa i K. Jagiełło.

     • Nasza szkoła w pigułce

     • 12 czerwca gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów - dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Wielgiem.

      Na małych gości czekało mnóstwo atrakcji - między innymi  zabawy z wykorzystaniem tablic multimedialnych, pokaz robotów, eksperymenty i pokazy naukowe oraz zabawy integracyjne z obecnymi pierwszakami.

     • Wycieczka do Warszawy

     • 6 czerwca 2024 r. uczniowie z klas VIa, VIb, VIIa i VIIb uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Wręczy.

      W Warszawie zwiedzali unikalne miejsce – Muzeum Życia w PRL, które pobudza do wspomnień i refleksji, a młodemu pokoleniu pokazuje, jak wiele zmieniło się na przestrzeni kilku dekad, jak inaczej wyglądało wtedy życie. Wizyta w muzeum umożliwiła młodzieży krótką podróż w czasie oraz poznanie  rzeczywistości i doświadczenie codzienności, w jakiej żyli ich dziadkowie i rodzice.

      Następnie we Wręczy odwiedzili obiekt Suntago - jeden z największych zadaszonych parków wodnych w Europie, miejsce, którego głównym celem jest dostarczanie emocji. Na wszystkich czekały ekscytujące przygody, wodna rozrywka w basenach i na zjeżdżalniach, relaks na leżakach i odprężenie w gajach tropikalnych w samym sercu Polski.

      Uczniowie zadowoleni, odprężeni i szczęśliwi wrócili do domów z bagażem nowych doznań i przeżyć.

     • Z wizytą u strażaków

     • Nowa galeria Z wizytą u strażaków została dodana do albumu fotograficznego

      6 czerwca uczniowie z kl. 8a w ramach edukacji dla bezpieczeństwa pojechali do Lipna do Państwowej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich oraz uświadomienie, na czym polega praca dyspozytora i jak należy zgłaszać zdarzenie. Opiekunowie - Ż. Świerczyńska i K. Gęsicki.

     • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

     • 27 maja odbył się w naszej szkole 1 Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej "Kocham Cię Polsko" pod patronatem Wójta Gminy Wielgie pana Sławomira Sadowskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zadusznikach, w Czarnem i w Wielgiem. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców:

      I miejsce-Magdalena Brzyszcz SP Wielgie

      II miejsce- Sophie Szląskiewicz SP Zaduszniki

      III miejsce- Julia Wilk SP Wielgie

      Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Wielgie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wielgiem, pani Zdzisława Ostrowska.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • 23 maja dziesięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na  Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "Master of English" w Czarnem.

      Tytuł Master of English i nagrodę Wójta Gminy Wielgie Pana Sławomira Sadowskiego zdobył uczeń klasy 6a Adam Jaroszewski.

      Nagrodę sponsorowaną przez Dyrektora KDBS Bank Spółdzielczy w Wielgiem Pana Rafała Kwiatkowskiego otrzymał uczeń klasy 6b Dawid Pilarski.

       

      Wyniki naszych uczniów kształtowały się następująco:

      Klasa IV

      REMIGIUSZ KOTWICKI - I MIEJSCE

      MAJA FYDRYSZEWSKA - II MIEJSCE

      Klasa V

      ALEKSANDRA LEWANDOWSKA -III MIEJSCE 

      Klasa VI

      ADAM JAROSZEWSKI - I MIEJSCE 

      DAWID PILARSKI - II MIEJSCE 

      Klasa VII

      SZYMON MARTWICZ - I MIEJSCE

      ZUZANNA KROĆ - III MIEJSCE

      Klasa  VIII 

      OLIVER GUTOWSKI -I MIEJSCE

      RADOSŁAW KĘPIŃSKI -II MIEJSCE

      Gratulujemy!

      Uczniów do konkursu przygotowywały p. Monika Grzędzicka i p. Katarzyna Nawrocka.

       

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Kolejny raz wzięliśmy udział w projekcie Szkoły Pełne Talentów. Uczniowie naszej szkoły przy współudziale swoich rodzin i pracowników placówki zbierali Talenciaki na wyposażenie szkoły. W tym roku za zebrane kupony wybraliśmy sprzęt sportowy.

      Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.