• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2024

     • 21 marca 2024 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja

      Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2024.

      Wzięło w niej udział 42 uczniów w kategoriach: ŻACZEK, MALUCH, BENIAMIN i KADET, które obejmowały uczniów z klas II – VIII szkoły podstawowej.

      Uczniowie zmagali się, jak zawsze, z trudnymi zadaniami.

      Toteż ogromnym sukcesem jest fakt, że mają w nim osiągnięcia.

      SĄ JUŻ WYNIKI!

      BARDZO DOBRY WYNIK w kategorii MALUCH - uczeń klasy III a – Antoni Ryczkowski

      oraz

      WYRÓŻNIENIE w kategorii MALUCH - uczeń z klasy III a – Jan Złakowski

      WYRÓŻNIENIE w kategorii MALUCH - uczennica z klasy IV b – Joanna Nowińska

      WYRÓŻNIENIE w kategorii BENIAMIN - uczeń z klasy VI b – Dawid Pilarski

      Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

      Szkolny koordynator konkursu KANGUR

       Renata Fornalska

     • Edukacja z wojskiem

     • 17 maja uczniowie klas siódmych oraz ósmej wzięli udział w szkoleniu „Edukacja z wojskiem” - programie edukacyjno-obronnym - przygotowanym i realizowanym we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Program polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

      3-lekcyjne szkolenia łączą teorię i praktykę. Zawierają treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.

      Uczniowie zapoznali  się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

     • Dni Profilaktyki i Zdrowia

     • W tym roku szkolnym Tydzień Profilaktyki i Zdrowia przebiegał pod hasłem „Standardy Ochrony Małoletnich”. Uczniowie dowiedzieli się czym są i kogo obowiązują zasady, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkole i przedszkolu.

      W działania profilaktyczne aktywnie włączył się Wolontariat Szkolny. Uczennice Nadia Tatarewicz, Julia Kamińska i Martyna Wyrwa przygotowały prezentację i przedstawiły kolegom i koleżankom.

     • Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego

     • 23 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wszystkich klas tworzyli ulotki o Londynie i o Nowym Jorku oraz lapbooki na temat Wielkiej Brytanii  poszerzając wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych.

     • "Kalendarz majowy"

     • "Kalendarz majowy" - to tytuł widowiska słowno - muzycznego, które zostało wystawione w naszej szkole 30 kwietnia. Poprzez odpowiednio dobrane słowa, utwory muzyczne, a nawet popis akrobatyczny przypomniano ważne w majowym kalendarzu wydarzenia, m.in.: Święto Pracy, rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rocznicę zakończenia II wojny światowej, święto strażaków, Dzień Matki i inne. Występ spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez zaproszonych gości, jaki i przez społeczność szkolną.

     • Sukces Wiktorii

     • 25.04.2024r. Wiktoria Skrzyńska, uczennica kl. VI b, zajęła III miejsce w Konkursie wiedzy biblijnej:  „Czy znasz Ewangelię według św. Jana?”.

     • Wycieczka do Częstochowy

     • 26.04.2024r. uczniowie kl. VIb, Va, VIIb i a oraz VIIIa wzięli udział  w wycieczce do Częstochowy. Tam z przewodnikiem poznali historię klasztoru jasnogórskiego, atmosferę duchowości i głębię modlitwy.

     • Gminny Konkurs Matematyczny

     • 24 kwietnia 2024r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny w SP Zaduszniki. Z naszej szkoły wzięło udział 23 uczniów.
      Tytuł Asa Matematyki 2024 uzyskał nasz uczeń Dawid Pilarski z 6b.
      Pozostali uczniowie w poszczególnych kategoriach zajęli również wysokie lokaty:

      kl. IV

      I m. Krystyna Sabada 4b
      II m. Joanna Nowińska 4b
      III m. Fabian Pęzik 4a

      kl. V
      II m. Tymon Zieliński 5a
      III m. Marta Ziółkowska 5a

      kl. VI
      I m. Dawid Pilarski 6b
      II m. Adam Jaroszewski 6a
      III m. Igor Strupczewski 6b

      kl. VII 
      I m. Szymon Martewicz 7a
      II m. Piotr Pietrzak 7a
      III m. Alicja Sadowska 7a

      kl. VIII
      II m. Oliver Gutowski 8a

      Wszystkim gratulujemy wiedzy i zdolności matematycznych.

     • Pokaz fizyczno-chemiczny

     • 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach fizyczno- chemicznych. Treści edukacyjne zostały przedstawione w bardzo atrakcyjnej formie, a eksperymenty z ciekłym azotem i zabawy z helem na długo pozostaną w pamięci.

     • Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia ludzie na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu w naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Z okazji Dnia Ziemi odbyło się wiele działań związanych z propagowaniem haseł dotyczących ochrony naszej planety. Młodsi uczniowie przygotowali w klasach gazetki tematyczne, uczyli się piosenek oraz oglądali filmy edukacyjne. Starsi uczniowie, brali udział w pogadankach, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, quizy oraz wykonywali plakaty pt." Dbaj o swoją planetę" eksponując je na korytarzu szkolnym. Celem tego dnia było budzenie szacunku do przyrody, uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego oraz uwrażliwienie dzieci jak ważny jest wpływ codziennych czynności i zachowań w domu, szkole, miejscu zabawy i pracy na stan środowiska.