• Kim będę, gdy dorosnę? - pokaz mody


     • W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbył się konkurs "Kim zostanę, gdy dorosnę – pokaz mody”, który polegał na zaprezentowaniu przez chętnych uczniów z klas I – III przebrania i rekwizytów charakterystycznych dla wymarzonego zawodu, jaki chcieliby wykonywać w przyszłości. Pokaz wzbudził ogromne emocje, oklaski i wiwaty. Komisja konkursowa miała przed sobą trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Liczyła się zarówno sama prezentacja jak i pomysł oraz ogólny wizerunek sceniczny. Ponadto stroje musiały być wykonane własnoręcznie lub z pomocą dorosłych z różnych materiałów ( np.: papier, tekstylia lub karton).

      Zwycięzcą został Kacper Jędrusiak z kl. IIIa,K drugie miejsce zajęły ex aequo Veronika Dyshkant i Zuzanna Duszyńska z kl. IIa, a miejsce trzecie przypadło Kacprowi Kaim z IIc. Natomiast wyróżnienie otrzymała Martyna Meller z kl.Ib. Nagrodzone osoby będą brały udział w gminnym pokazie, który odbędzie się w marcu.  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy niebanalnych pomysłów.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Mistrz tabliczki mnożenia klas trzecich

     • W ramach tegorocznych obchodów XIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Wielgiem przystąpili do sprawdzianu swych matematycznych umiejętności, dotyczących tej dziedziny wiedzy. Zasłużony tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia  zdobył Aleksander Złakowski z klasy IIIa.  Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • W poniedziałek 20 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Na zajęciach omawialiśmy Konwencję o Prawach Dziecka, dyskutowaliśmy, robiliśmy klasowe plakaty, które prezentowane są na korytarzach naszej szkoły. Wspólnie omawialiśmy konkretne prawa w odniesieniu do codziennych sytuacji. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

     • Oddaj bodziaka dla wcześniaka

     • W dniach 2-15 listopada 2023 w naszej szkole trwała zbiórka pieluszek jednorazowych, ubranek niemowlęcych i chusteczek nawilżanych w ramach II edycji akcji charytatywnej "Oddaj bodziaka dla wcześniaka" organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wichowie. Zebrane artykuły zostały przekazane na rzecz Oddziału Neonatologii NZOZ Szpital Lipno. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie maluszków.

      Wolontariat Szkolny

     • Spektakl profilaktyczny „Dziki zachód”

     • 26 października gościł w naszej szkole teatr Kurtyna z Krakowa. Dzieci z klas I – III obejrzały bajkę profilaktyczną przedstawiającą historię kowboja o imieniu Maurycy. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, ale przede wszystkim edukacji zdrowotnej kształtującej postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Aktorzy ukazali szkodliwość używek takich jak alkohol czy papierosy, a także ryzykownych uzależnień behawioralnych. Wskazali na ważną rolę  aktywności fizycznej wpływającej korzystnie na nasz organizm oraz kształtowania postaw społecznych takich jak wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, mądrość w podejmowaniu decyzji i asertywność.

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole


     • 10 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości.

      Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz obejrzeć scenki dramatyczne.

      Nasza szkoła włączyła się również do akcji „Szkoła do hymnu!”. O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska zebrała się na korytarzu szkolnym, żeby odśpiewać hymn państwowy.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 30 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi program artystyczny. Z zaangażowaniem recytowały wiersze o tematyce szkolnej i śpiewały piosenki. Ich wysiłek został nagrodzony oklaskami zgromadzonej w sali publiczności. Po części artystycznej Pani Dyrektor Anna Błaszczyk Kwaśniewska dokonała uroczystego pasowania na ucznia. W obecności sztandaru szkoły dzieci ślubowały, że będą starały się jak najlepiej wywiązywać z uczniowskich obowiązków. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie i słodki poczęstunek.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.