• Oddaj bodziaka dla wcześniaka

     • W dniach 2-15 listopada 2023 w naszej szkole trwała zbiórka pieluszek jednorazowych, ubranek niemowlęcych i chusteczek nawilżanych w ramach II edycji akcji charytatywnej "Oddaj bodziaka dla wcześniaka" organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wichowie. Zebrane artykuły zostały przekazane na rzecz Oddziału Neonatologii NZOZ Szpital Lipno. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie maluszków.

      Wolontariat Szkolny

     • Spektakl profilaktyczny „Dziki zachód”

     • 26 października gościł w naszej szkole teatr Kurtyna z Krakowa. Dzieci z klas I – III obejrzały bajkę profilaktyczną przedstawiającą historię kowboja o imieniu Maurycy. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, ale przede wszystkim edukacji zdrowotnej kształtującej postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Aktorzy ukazali szkodliwość używek takich jak alkohol czy papierosy, a także ryzykownych uzależnień behawioralnych. Wskazali na ważną rolę  aktywności fizycznej wpływającej korzystnie na nasz organizm oraz kształtowania postaw społecznych takich jak wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, mądrość w podejmowaniu decyzji i asertywność.

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole


     • 10 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości.

      Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz obejrzeć scenki dramatyczne.

      Nasza szkoła włączyła się również do akcji „Szkoła do hymnu!”. O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska zebrała się na korytarzu szkolnym, żeby odśpiewać hymn państwowy.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 30 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi program artystyczny. Z zaangażowaniem recytowały wiersze o tematyce szkolnej i śpiewały piosenki. Ich wysiłek został nagrodzony oklaskami zgromadzonej w sali publiczności. Po części artystycznej Pani Dyrektor Anna Błaszczyk Kwaśniewska dokonała uroczystego pasowania na ucznia. W obecności sztandaru szkoły dzieci ślubowały, że będą starały się jak najlepiej wywiązywać z uczniowskich obowiązków. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie i słodki poczęstunek.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

     • Wyjazd do teatru

     • 27 października uczniowie kl. VIIa, VII b i VIII pojechali do  Lipna na spektakl teatralny ,,Balladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Klasyczne kostiumy, niebanalna scenografia, nietuzinkowe kreacje aktorskie - to wszystko złożyło się na trzymający w napięciu spektakl o pragnieniu władzy i walce dobra ze złem. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: P. Kuligowski, M. Ośmiałowska, Ż. Świerczyńska i A. Tucholska.

     • Nakarm zwierzaka-bezdomniaka - podsumowanie akcji

     • Tradycyjnie w październiku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod hasłem "Nakarm zwierzaka-bezdomniaka". Działanie miało na celu pomoc podopiecznym Fundacji SOS Dalmatyńczyki przebywającym w Kundelkowisku w Wielgiem i gabinecie weterynaryjnym BluVet w Wielgiem poprzez zbiórkę karmy, koców i podkładów chłonnych. Jak zawsze, społeczność szkolna i przedszkolna nie zawiodła. Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało się zebrać ponad 341 kg karmy!!! Najwięcej przyniosła klasa 5b- ponad 42 kg- i to oni otrzymali puchar przechodni. Drugie miejsce zdobyła klasa 2b - ponad 39 kg, a trzecie klasa 3b - ponad 38 kg. 

      Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

      Wolontariat szkolny

     • "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - wyniki konkursu plastycznego

     • 20 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarnem odbyła się uroczystość 20-lecia nadania imienia. Z tej okazji zorganizowano konkurs „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka". Uczniowie naszej szkoły także wzięli w nim udział.

      I miejsce w kategorii klas 4-8 zajął Radosław Kępiński  z klasy 8a, II miejsce w kategorii klas I-III przypadło Adamowi Kamińskiemu z klasy 3a oraz Maja Żabielska z oddział "0" otrzymała wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • Sukcesy naszych uczniów

     • 20 października troje uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych do Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie na obchody Dnia Patrona Szkoły. W tym roku szkoła ościenna poświęciła swój program artystyczny sylwetce Wisławy Szymborskiej. W związku z obchodami święta zostały ogłoszone konkursy literackie, plastyczne i multimedialne. Uczniowie z naszej szkoły brali w nich udział i zajęli szczytne miejsca, za które podczas uroczystości odebrali nagrody. Osoby nagrodzone to:

      Julia Kamińska z klasy VII a- II miejsce w konkursie multimedialnym „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej”

      Maja Grzelakowska z klasy II a – I miejsce w konkursie plastycznym „Portret Wisławy Szymborskiej”

      Dawid Pilarski z klasy VI b- I miejsce w konkursie plastycznym „Portret Wisławy Szymborskiej”

      Nagrodzonym gratulujemy.