• Świąteczne kolędowanie

     • W ostatni dzień nauki szkolnej w 2022 roku uczniowie ochoczo zaśpiewali jedną z najpiękniejszych kolęd "Przybieżeli do Betlejem".

      Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły oraz rodzicom życzymy zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w roku 2023.

      Samorząd Uczniowski

    • Odwozy w dniu 22.12.2022 (czwartek)
     • Odwozy w dniu 22.12.2022 (czwartek)

     • Kierunek:

      1. Bętlewo, Płonczyn, Wylazłowo – 12:20 ostatni kurs

      2. Będzeń, Kam.Brody, Rum. Tupadelskie – 12:30 ostatni kurs

      3. Tupadły, Zakrzewo – 13:15 ostatni kurs

      4. Rum. Witkowskie, Witkowo, Ostrowite, Szczepanki, Suszewo, Nowa wieś -13:20 ostatni kurs

      5. Teodorowo, Nowa wieś(sklep), Witkowo(od strony Nowej Wsi) – 13:20 ostatni kurs

      6. Orłowo- 13:35 ostatni kurs

     • Jasełka

     • 20.12.2022r. odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka. Młodzi aktorzy z klasy Ia przypomnieli zebranej widowni historię przyjścia na świat Zbawiciela, a chór szkolny umilił nam wspólne chwile śpiewem kolęd i pastorałek. Po uroczystości Pani Dyrektor Anna Błaszczyk Kwaśniewska wręczyła nagrody i dyplomy laureatom etapu szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Widowisko zostało przygotowane przez panie Agnieszkę Tucholską, Justynę Wiśniewską, Edytę Kurczewską oraz pana Marka Kamińskiego.

     • „Zostań świętym Mikołajem – podaruj dzieciom szczęście”

     • 16 grudnia w naszej szkole, przy współpracy z Radą Rodziców, odbyła się akcja charytatywna pod hasłem: „Zostań świętym Mikołajem – podaruj dzieciom szczęście”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na utworzenie sali integracji sensorycznej.

      W pierwszej części dzieci miały wiele atrakcji, m. in.: spotkanie z mistrzami Polski z klubu MX Lipno, spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego „Ponowa” z Włocławka, pokazy sztuk walki klubu „Czarny Orzeł”. Odwiedzili nas także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lipnie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgiem, którzy rozegrali towarzyskie mecze. Największą atrakcją okazało się spotkanie z Frajdą, Frodo, Setką, Venomem, Mią i Promilem, gośćmi, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z Sekcji Psów Ratowniczych Lipnowskiego WOPR. Poza tym uczniowie mogli posmakować słodkości, przeróżnych przekąsek i lemoniad przygotowanych przez rodziców. Były także kramiki rozmaitości, Quiz Wiedzy, gra w szachy i warcaby z Panem Pawłem Czekalskim oraz salon piękności.

      W drugiej części, wieczornej, odbył się koncert połączony z licytacją, który uświetnili znakomici goście: zespół „Osiedle Kwiatów”, Taisja i Sofija Strohove, Agata Szczupacka, Julia Zielińska, zespół wokalny działający przy naszej szkole pod kierunkiem Pana Marka Kamińskiego, zespół taneczny „Fresh” pod kierunkiem Pani Martyny Olewińskiej oraz Leyla i jej grupy. Była także możliwość wykonania świątecznej sesji zdjęciowej, dzięki uprzejmości Pani Pauliny Bonowicz oraz obejrzenia seansu w mobilnym planetarium, dzięki Astrobazie z Dobrzynia nad Wisłą. Poza tym gościliśmy koła gospodyń wiejskich z: Borowa, Piaseczna, Rumunek Czerskich i Wielgiego oraz Panie z Ukrainy -   z wyśmienitymi daniami.  Naszymi gośćmi były też Panie: Edyta Więcławska i Małgorzata Ryczkowska z rękodziełem. Naszą akcję wspomogli także harcerze z drużyny harcerskiej „Czarne Stopy”  z Wielgiego, którzy wykonali przepiękne stroiki bożonarodzeniowe.

      Było radośnie i obficie, ponieważ wszyscy włożyli wiele serca w przygotowanie i pomoc. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy postarali się wzbogacić, uświetnić i wesprzeć to wydarzenie.

     • Gminny Konkurs Piosenki "Wesoła nutka…"

     • 14 grudnia 2022r. uczennice z kl. I – III reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki "Wesoła nutka…” pod patronatem Wójta Gminy Wielgie, który odbył się w Szkole Podstawowej w Czarnem. Przewodnim tematem tego konkursu była prezentacja kolęd, pastorałek  oraz polskich piosenek świątecznych.

      III miejsce zajęła Lena Wawrzyniak  z  kl. IIb – zaśpiewała piosenkę "Przybieżeli do Betlejem”.

      wyróżnienie otrzymała Michalina Grabowska z kl. IIa – zaśpiewała piosenkę "Mędrcy świata”.

     • Lekcja otwarta w klasie III b 

     • 9 grudnia 2022 r. o godzinie 11:25 w klasie III b odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona przez p. Agatę Lipską. Tematem lekcji były Święta Bożego Narodzenia.

     • Szopki - Toruń

     • W czwartek 15 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Torunia, by odebrać dyplomy i nagrody w Wojewódzkim Konkursie "Kujawsko- pomorska Szopka Bożonarodzeniowa". 

      W swoich kategoriach wiekowych uczniowie zajęli następujące miejsca:

      Anna Jaworska- I miejsce;

      Igor Lewandowski- III miejsce;

      Krzysztof Ruszczak- III miejsce.

      Wyróżnienia zdobyli: Kacper Kaim i Julia Podralska.

      Naszym młodym artystom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

      Opiekunami konkursu były panie Agata Lipska i Agnieszka Tucholska.

     • Dzień Patrona

     • 13 grudnia 2022r.  obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W auli odbył się krótki apel poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego patrona naszej szkoły.