• Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia ludzie na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu w naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Z okazji Dnia Ziemi odbyło się wiele działań związanych z propagowaniem haseł dotyczących ochrony naszej planety. Młodsi uczniowie przygotowali w klasach gazetki tematyczne, uczyli się piosenek oraz oglądali filmy edukacyjne. Starsi uczniowie, brali udział w pogadankach, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, quizy oraz wykonywali plakaty pt." Dbaj o swoją planetę" eksponując je na korytarzu szkolnym. Celem tego dnia było budzenie szacunku do przyrody, uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego oraz uwrażliwienie dzieci jak ważny jest wpływ codziennych czynności i zachowań w domu, szkole, miejscu zabawy i pracy na stan środowiska.

     • Sukcesy naszych uczniów  w konkursie recytatorskim

     •  

       

      20 kwietnia 2024 roku uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego zmierzyli się w zmaganiach poetyckich podczas XVIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  w Czernikowie.

      Poziom recytacji był bardzo wysoki. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z klasy V b. Piotr Szpiechowicz otrzymał wyróżnienie jury i wyróżnienie  II stopnia Dyrektora SP w Czernikowie. Szymon Niedzielski zdobył wyróżnienie Dyrektora SP w Czernikowie.

      Ogromne gratulacje dla recytatorów za ten piękny sukces!

     • II miejsce naszych uczennic w konkursie filmowym

     • Uczennice naszej szkoły Julia Kamińska, Zuzanna Klejster, Alicja Sadowska, Gabrysia Szczepańska, Oliwia Wilk wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Dziewczyny  nagrały film dotyczący tematyki pro-life dzięki czemu zajęły II miejsce. Opiekun Krzysztof Jagiełło.

     • Szkolny Konkurs Matematyczny AS MATEMATYKI 2024

     • 17 kwietnia 2024 w naszej szkole 36 uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym AS MATEMATYKI 2024.

      Uczniowie zmagali się z zadaniami w pieciu kategoriach klasowych.

      W ramach tej rywalizacji

      tytuł ASA MATEMATYKI SZKOŁY 2024 zdobył DAWID PILARSKI – uczeń klasy VIb.

      Tytuły ASA MATEMATYKI oraz miejsca II i III w poszczególnych kategoriach zdobyli:

       

      AS  MATEMATYKI KLAS IV –  I miejsce Krystyna Sabada – IVb

      II miejsce – Joanna Nowińska – IVb

      III miejsce – Łukasz Żabielski – IVb

       

      AS  MATEMATYKI KLAS V – I miejsce – Marta Ziółkowska – Va

      II miejsce – Tymon Zieliński – Va i Zuzanna Żebrowska – Va

      III miejsce – Gabriela Celmer – Va i Szymon Niedzielski – Va

       

      AS  MATEMATYKI KLAS VI –  I miejsce – Dawid Pilarski - VIb

      II miejsce – Adam Jaroszewski – VIa

      III miejsce – Igor Strupczewski – VIa

       

      AS  MATEMATYKI KLAS VII –  I miejsce – Krzysztof Ruszczak – VIIa

      II miejsce – Szymon Martewicz – VIIa

      III miejsce – Piotr Pietrzak – VIIa

       

      AS  MATEMATYKI KLAS VIII –  I miejsce – Zuzanna Głowińska – VIIIa i Nadia Tatarewicz – VIIIa

      II miejsce – Oliver Gutowski – VIIIa

       

      Wszystkim zdobywcom tytułów i miejsc gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, ponieważ zakwalifikowali się do następnego etapu Asa Matematyki Gminy Wielgie 2024, który w tym roku odbędzie się w Szkole Podstawowej w Zadusznikach.

      Na konkurs ten zakwalifikowali się również uczniowie:

      Fabian Pęzik – IVa i Mikołaj Kędzierski – IVb,

      Aleksander Kuchciński – VIb, Tomasz Paszyński – VIa i Wiktoria Skrzyńska – Vib

      Alicja Sadowska – VIIa i Julia Meller - VIIb

      Organizatorzy konkursu:

      Renata Fornalska, Irena Winnicka i Dorota Zaremba

     • Dziękujemy!!!

     • Uczniowie naszej szkoły otrzymali od sponsorów nowy stół do tenisa!!! Serdecznie dziękujemy Panom: Rafałowi Orbaczewskiemu, Wiesławowi Dydakowi, Tomaszowi Marczewskiemu, Krzysztofowi Capała, Marcinowi Brzozowskiemu, Łukaszowi Dankowskiemu, Jackowi Krzeszewskiemu, Ryszardowi Kurowskiemu, Marcinowi Lewandowskiemu, Wojciechowi Lewandowskiemu i Bogdanowi Lewandowskiemu za przekazanie sprzętu, który pozwoli młodzieży doskonalić umiejętności i rozwijać pasję!!!

     • "Czytam, bo lubię"

     • 8 kwietnia 2024r. w bibliotece w Wielgiem odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania ,,Czytam, bo lubię”. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wyłonieni w konkursach klasowych. Komisja oceniając czytających uwzględniała przede wszystkim technikę czytania , środki artystycznego wyrazu, zachowanie limitu czasu oraz dobór tekstu. Wybór był trudny, a obrady burzliwe. Zwycięzcami zostali: z klas pierwszych Mateusz Krysztop, z klas drugich Laura Borkowska, a z klas trzecich Michalina Grabowska. Cała trójka będzie reprezentować szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Podziękowania!

     • "Jedynie prawdziwy człowiek
      zauważy potrzeby innego człowieka.
      Jedynie człowiek wielkiego serca
      wyciągnie dłoń, pomocną dłoń"

       

           Panu Tomaszowi Augustyniakowi właścicielowi firmy USŁUGI TRANSPORTOWE TOMTRANS z Suszewa składamy serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe w postaci zakupu sprzętu sportowego. SPORT  zwłaszcza dla młodych ludzi, to jedna z dróg do rozwoju i samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Budżet szkoły najczęściej nie zaspakaja wszystkich potrzeb. W takich sytuacjach ludzie dobrej woli mogą służyć pomocą.

       

      Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za okazane wsparcie. Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste - dziękujemy- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

       

      Dyrekcja,  nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie