• "Świąteczne malowanie w Paint"


     • W okresie przedświątecznym wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie informatycznym „Świąteczne malowanie w Paint”.

      Zadanie komisji konkursowej nie było łatwe, ale ostatecznie wyłoniono zwycięzców:

      W kategorii klas pierwszych:

      I miejsce – Martyna Meller, Ib

      II miejsce – Filip Koprowski, Ib

      III miejsce – Kacper Augustyniak, Ia

      Wyróżnienie – Helena Smolarska, Ib

      W kategorii klas drugich:

      I miejsce – Katarzyna Samodulska, IIb

      II miejsce – Julia Kaliszewska, IIc

      III miejsce – Joanna Pietrzak, IIb

      W kategorii klas trzecich:

      I miejsce – Julia Podralska, IIIa

      II miejsce – Lena Wawrzyniak, IIIb

      III miejsce – Mikołaj Brzozowski, IIIb

      Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

     • Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych

     • W związku z ustanowieniem 3 nowych przystanków w miejscowości: Rumunki Oleszeńskie(1 przystanek), Nowa Wieś(nowa droga 2 przystanki) od dnia 01.01.2024 ulega zmianie rozkład jazdy autobusu na trasie:

      1)Wielgie-Teodorowo-Bętlewo-Płonczyn-Wylazłowo-Wielgie

      2)Wielgie-RumunkiOleszeńskie-Oleszno-zlowody-Gołąbki-Witkowo-Nowa Wieś-Wielgie

      Szczegóły w załączniku -----> ZAŁĄCZNIK

     • Rodacy bohaterom


     • Grudzień to miesiąc cudów, dobroci serca i magii świąt. W tym pięknym czasie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu szkolnego wzięliśmy udział w akcji "Rodacy Bohaterom". Uczniowie przynieśli dużo darów i zrobili piękne kartki z życzeniami dla rodaków żyjących w ubóstwie na Kresach. 

      Za współpracę serdecznie dziękujemy. 

      Organizatorzy

     • 3 medale Szkoły Podstawowej w Wielgiem w Finałach Wojewódzkich w unihokeju!!!


     • Cztery mistrzostwa powiatu, cztery półfinały wojewódzkie, trzy finały wojewódzkie i w rezultacie 1 srebrny i 2 brązowe medale w Finałach wojewódzkich to bilans Szkoły Podstawowej w Wielgiem w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców!!!

      13 grudnia w Pruszczu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców w którym nasza szkoła zdobyła srebrne medale. Skład zespołu: Brauer Artur, Brzeczkowski Filip, Fydryszewski Jakub, Gutowski Oliver, Kłutkowski Dawid, Majewski Dominik, Pietrzak Piotr, Zawiszewski Damian i Zarzycki Alan.

      4 grudnia w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt w którym nasze dziewczęta wywalczyły brązowe medale!!! Skład zespołu: Jabłońska Zuzanna, Matera Julia, Myśliwiec Karolina, Olszewska Julia, Ostrowska Zuzanna, Pipczyńska Nela, Skrzyńska Wiktoria, Strohova Taisiia, Szychulska Klaudia, Wieczorek Oliwia, Ziółkowska Marta i Żebrowska Zuzanna.

      12 grudnia w Lubiewie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców, w którym nasi chłopcy wywalczyli brązowe medale! Skład zespołu: Kuchciński Aleksander, Paszyński Tomasz, Różański Julian, Rutkowski Jakub, Szparaga Aleksander, Witkowski Bartosz, Zalewski Aleks, Zieliński Jakub, Zieliński Tymon i Ziółkowski Antoni. Dziewczęta w składzie: Czarnecka Agata, Dynakowska Julia, Głowińska Zuzanna, Kalinowska Natalia, Klejster Zuzanna, Kroć Zuzanna, Kamińska Julia, Sadowska Alicja, Skrzypińska Nikola, Szczepańska Gabriela, Świerska Nikola i Wilk Oliwia dotarły do Półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt zajmując 2 miejsce.

     • Uroczyste otwarcie Ekopracowni –Zielonego Serca Szkoły


     • 11 grudnia 2023 r. w naszej szkole, w obecności zaproszonych gości, odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni –Zielonego Serca Szkoły. Celem realizacji tego przedsięwzięcia finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz przez Gminę Wielgie jest rozpowszechnianie  i podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Nowa ekopracownia będzie przyjaznym miejscem do nauki i przyczyni się  do wzrostu zainteresowania przyrodą, a dla wielu uczniów stanie się wstępem do realizacji ambitnych inicjatyw podejmowanych w trosce o naturalne środowisko.

      Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pracowni.

     • Andrzejkowe warsztaty z dekorowania pierników


     • 30 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty z dekorowania pierników, prowadzone przez Ciasteczkową Czarodziejkę , czyli panią Martynę Martewicz. W trakcie tych zajęć uczniowie poznali recepturę na świąteczne pierniki oraz przepis na kolorowy lukier do dekoracji. Po części teoretycznej mieliśmy okazję nauczyć się jak udekorować wypieczone pierniki, które to po warsztatach zanieśliśmy do swoich domów. Zabawa była świetna i sprawiła wszystkim dużo radości.

     • Tydzień tolerancji w naszej szkole

     • Nie wyśmiewam- toleruję,

      Cudze uczucia-szanuję,

      Poglądy i upodobania -rozumiem,

      Wiarę i obyczaje z życzliwością przyjmuję.

      Każdy z nas jest inny,

      indywidualny, niepowtarzalny.

      Świat niech będzie kolorowy, różny.

      Ludzie niech krzywdy nie znają.

      Słowem i czynem "tolerancja"

      niech się różność w naszych umysłach, sercach i życiu przejawia. 

      Autor: Luiza Rompel.

      Tydzień kolorów w naszej szkole.