• Gminny Konkurs Pięknego Czytania

     • 24 kwietnia 2023 roku odbył się w Bibliotece w Wielgiem Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Czytam, bo lubię". Zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas trzecich zdobyła Magdalena Kalinowska.

      Gratulujemy!

     • Klasy ósme poznają Liceum w Lipnie


     • 25.04.2023 uczniowie klas ósmych odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Lipnie. Obejrzeli występy taneczne i muzyczne grupy teatralnej Bene Nati, odwiedzili sale dydaktyczne, uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. 

     • Niebieskie Igrzyska 2023

     • W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła dołącza do wspólnych obchodów w ramach Niebieskich Igrzysk 2023! Relacje z naszych imprez sportowo-integracyjnych - Niebieskie Igrzyska niedługo ukażą się na naszej stronie.

     • Wysoki wynik naszej uczennicy w Konkursie Wiedzy Biblijnej

     • Wiktoria Skrzyńska, uczennica kl. V b, zajęła II miejsce w finale VIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych pt. „Czy znasz Ewangelię według świętego Łukasza?", który odbył się 24 kwietnia 2023r. we Włocławku.
      Opiekunem była pani Agata Lipska.

     • Nagrodzeni w konkursie recytatorskim

     • 22 kwietnia 2023 r. w Czernikowie odbył się konkurs recytatorski poezji K. K. Baczyńskiego „Znów wędrujemy ciepłym krajem”. Uczestniczyło w nim 29 uczniów z 11 szkół. Wielgie  reprezentowali 3 uczniowie z klasy IV b. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni.

      Szymon Niedzielski otrzymał wyróżnienie.

      Dyrektor SP Czernikowo przyznał nagrodę dla Joanny Kalinowskiej oraz wyróżnienie dla Piotra Szpiechowicza i Szymona Niedzielskiego.

      Gratulujemy recytatorom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Drugie życie śmieci


     • Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu ekologicznego pod hasłem "Drugie życie śmieci".

      Celem konkursu było propagowanie działalności proekologicznej wśród dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie brali udział w trzech kategoriach wiekowych i wykonywali różnorodne prace. 21.04.2023r. odbyło się oficjalne wręczenie nagród w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Dyblinie.

       Osoby które zostały nagrodzone to:

      Martyna Wyrwa z klasy 7a - miejsce 1 

      oraz wyróżnienia:

      Julia Meller z klasy 6 i Maciej Kwapiński z klasy 1.  

     • Akcja "Żonkile"


     • 19 kwietnia w 80 - tą rocznicę powstania w getcie warszawskim, w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne przygotowane na podstawie materiałów udostępnionych przez  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

      Akcja Żonkile przeprowadzana jest  w instytucjach kultury, bibliotekach i szkołach już od 11 edycji. Trzy lata temu inicjatywę tę podjął Ośrodek Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie, włączając w to przedsięwzięcie bibliotekę oraz szkołę podstawową.

      Tegoroczny udział w akcji Żonkile ,, Łączy nas pamięć” pozwolił młodszym klasom poznać trudny temat wojny, holokaustu, cierpienia i straty poprzez wysłuchanie opowiadania Pawła Beręsewicza ,,Strasznie, strasznie” oraz tekstu autorstwa Katarzyny Jackowskiej – Enemuo ,,Było – nie ma – jest”, niektóre klasy obejrzały również filmiki o tematyce wojennej. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych oraz plakatów utrwalających zdobytą wiedzę.

      W bibliotece  oraz na godzinie wychowawczej w ramach akcji Żonkile odbyła się projekcja filmu ,,Będę pisać”, uczniowie wykonali także żonkile – znak zbiorowej pamięci, a zarazem symbol powstania w getcie warszawskim.

     • Dni otwarte w ZST w Lipnie


     • 20.04 uczniowie klas ósmych uczestniczyli w dniach otwartych w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/ 2024.

     • Gminny Konkurs Matematyczny


     • 14 kwietnia 15 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w SP Czarne.

      Tytuł Asa Matematyki 2023 uzyskał nasz uczeń Dawid Pilarski z 5b.

      Pozostali uczniowie w poszczególnych kategoriach zajęli również wysokie lokaty:

      klasy IV 

      II m. Marta Ziółkowska- 4a                 

      III m. Tymon Zieliński - 4a

      klasy V 

      I m. Dawid Pilarski -5b               

      II m. Adam Jaroszewski - 5a 

      klasy VI 

      I m - Szymon Martewicz - 6a                 

      II m. Krzysztof Ruszczak - 6a                 

      III m. Alicja Sadowska - 6a

      klasy VII 

      I m. Zuzanna Głowińska - 7a                 

      II m. Oliver Gutowski - 7a

      klasy VIII 

      I m. Piotr Myśliwiec - 8a                   

      II m. Artur Mirodka - 8b                 

      III m. Oliwer Łowicki - 8c

      Gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych.