• Spotkanie z Polą Negri

     • „Spotkanie z Polą Negri”

      Pod takim tytułem nasi uczniowie uczcili najsłynniejszą polską aktorkę o  międzynarodowym statusie gwiazdy, pochodzącą z pobliskiego Lipna.

      24.02.2023r. przygotowali przedstawienie, na które złożyły się: recytacja wierszy o Poli Negri, wywiad z ,,duchem” gwiazdy oraz pokaz mody retro.  W magiczny nastrój wprowadziły piosenki wykonane przez Ulę Pipczyńską, Alicję Fydryszewską  i absolwentkę naszej szkoły-Agatę Markowską, która zaśpiewała tytułowy utwór z filmu ,,Tango Notturno”.

      Podczas spotkania wręczono również  nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie plastycznym ,,Nasza Pola Negri”.

       Na zakończenie głos zabrała, zaproszona na to spotkanie,  pani Dorota Łańcucka - wieloletnia prezes Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri, a obecnie pracownik Kujawsko Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, która w wykładzie z prezentacją  zaprezentowała  życie prywatne i karierę artystyczną lipnianki. Przedstawione zostały także informacje dotyczące Przeglądu Twórczości Filmowej „Pola i inni”, odbywającego się cyklicznie w Lipnie oraz przyznawania statuetek tzw. ,,Politek” dla aktorów, którzy robią karierę za granicą.

      To wspaniałe wydarzenie  na długo pozostanie w naszej pamięci.

     • Międzynarodowy Dzień Myśli Braterskiej

     • 22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze z naszej szkoły odwiedzili klasy I-III, aby porozmawiać z młodszymi kolegami o święcie, jak również  zaprezentować i opisać swoje stroje harcerskie oraz nauczyć dzieci  piosenki " Łemata". Natomiast młodzież z klas IV-VIII została zaproszona do odśpiewania znanej piosenki harcerskiej  "Płonie ognisko w lesie". Harcerze odwiedzili też panią dyrektor i podarowali wykonane przez siebie Drzewko  jako symbol tego święta.

     • Tłusty czwartek w Vb

     • Tradycje polskie i regionalne należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Toteż uczniowie z klasy Vb zorganizowali słodki poczęstunek - przepyszne pączki, aby podtrzymać zwyczaj związany z "tłustym czwartkiem". 

    • Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem
     • Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem

     •  

      W dniach 01.03-17.03.2023  odbędzie się rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem.

      W zakładce "dokumenty- rekrutacja- wniosek  do klasy I  " na stronie www.spwielgie.pl   można pobrać wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I ( LINK)

      Wypełnione wnioski można przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: zpowiel@poczta.fm   lub złożyć osobiście  w sekretariacie szkoły.  

      W przypadku pytań istnieje możliwość kontaktu telefonicznego- 54 289 71 16.

      Dyrekcja ZPO Wielgie

    • Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Wielgiem
     • Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Wielgiem

     •  

      W dniach 01.03-30.03.2023 odbędzie się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Wielgiem.

      W zakładce "dokumenty- rekrutacja- wniosek do przedszkola" na stronie www.spwielgie.pl można pobrać wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola( LINK)

      Wypełnione wnioski można przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: zpowiel@poczta.fm   lub złożyć osobiście  w sekretariacie szkoły.  

      W przypadku pytań istnieje możliwość kontaktu telefonicznego- 54 289 71 16.

      Dyrekcja ZPO Wielgie

    • Komunikat
     • Komunikat

     • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielgiem informuje, że od 01.01.2023r. podwyższono do 200% kryterium dochodowe.

      W związku z powyższym o przyznanie bezpłatnego dożywiania dzieci w szkole mogą ubiegać się rodziny, których miesięczny dochód nie przekracza 200% ustawowego kryterium dochodowego. Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie wynosi 600zł, tj. 1200zł (200%).

      W celu uzyskania w/w wsparcia proszę kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wielgiem (tel. 54 289 71 11).  

     • Sukces naszych uczennic w konkursie filmowym

     • Uczennice naszej szkoły Nadia Giżyńska, Joanna Kapuścińska, Amelia Klejster, Malwina Tulimowska, pod opieką pana Krzysztofa Jagiełło, wzięły udział w  konkursie filmowym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Żorach.

      Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zwiastuna filmowej adaptacji książki polskiego autora.

      Dziewczyny przedstawiły "Medaliony" Zofii Nałkowskiej za co zajęły III miejsce.

       Gratulacje dla naszej ekipy.