• WOŚP 2023

     • 25 stycznia w naszej szkole odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było wiele emocji, zwłaszcza podczas licytacji, której ciąg dalszy odbędzie się online na naszym szkolnym profilu Facebook. Nie zabrakło również tradycyjnych stoisk sportowych, z puzzlami, z pluszakami, ciastami, tatuażami, książkami i biżuterią.  W tym dniu można było zrobić sobie zdjęcia koleżeńskie oraz barwne warkoczyki wplatane we włosy. Odbyły się zajęcia z Zumby, prowadzone przez panią Martę Gabryszewską  oraz pełen emocji mecz koszykówki.

      Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu wsparli naszą szkołę: rodzicowi ucznia z Ia za przybycie na mecz, firmie „Czekoladowy Duet” za pyszne ciasta,  rodzicom, którzy upiekli pyszności na licytacje i stanowiska. Podziękowania należą się również  wszystkim wolontariuszom i opiekunom.

      Dziękuje Samorząd Uczniowski i wolontariusze z WOŚPu.

     • Bezpieczne ferie 2023

     • Przed zbliżającymi się feriami odwiedzili nas goście z Lipnowskiego WOPR, Sekcji Psów Ratowniczych Lipnowskiego WOPR i Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Uczniowie  przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego zachowania na zamarzniętych akwenach wodnych, poruszania się na drogach oraz zasady zachowania w przypadku spotkania z agresywnym psem.

      Największą radością dla dzieci były ćwiczenia praktyczne z czworonożnymi przyjaciółmi. 

    • Podsumowanie akcji charytatywnej ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM – PODARUJ DZIECIOM SZCZĘŚCIE
     • Podsumowanie akcji charytatywnej ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM – PODARUJ DZIECIOM SZCZĘŚCIE

     • Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, otwartym sercom i portfelom podczas akcji charytatywnej, której celem było pozyskanie środków na utworzenie sali integracji sensorycznej w naszej szkole udało się zebrać: 5600,00 – wpłaty na konto Rady Rodziców oraz 16066,62 – pieniądze zebrane do puszek na terenie szkoły, co dało łączną kwotę – 21666,62. Wszystkim, którzy nas wspomogli, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

     • Góralskie kolędowanie

     • 11 stycznia  gościliśmy w naszej szkole Kapelę Karpati, dzięki występom której mogliśmy posłuchać góralskich pastorałek i poznać podhalańską gwarę. Mieliśmy też okazję porównać tradycyjny strój góralski, w jakim wystąpili muzycy,  ze strojem ziemi dobrzyńskiej prezentowanym podczas koncertu przez uczennicę klasy trzeciej, Alicję. Pomiędzy wykonywanymi utworami muzycy zabawiali nas opowiastkami o swoim regionie, tradycjach i instrumentach, na których grali. Były również konkursy utrwalające zdobytą w ten sposób wiedzę. Góralskie kolędowanie z Kapelą Karpati to prawdziwa strawa dla duszy i ciała.