• Zawody Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w unihokeju!!

     • 22 i 23 listopada w Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się zawody powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w unihokeju w kategorii starszej. We wtorek rywalizowali chłopcy, a w środę dziewczęta. Chłopcy z SP Wielgie zajęli 3, a dziewczęta 1 miejsce!!! W kategorii chłopców 1 miejsce zajęła SP Dobrzyń nad Wisłą, 2 miejsce SP Skępe, 3 miejsce SP Wielgie, 4 miejsce SP Tłuchowo i 5 miejsce SP Karnkowo. W kategorii dziewcząt 1 miejsce SP Wielgie, 2 miejsce SP Dobrzyń nad Wisłą, 3 miejsce SP Tłuchowo i 4 miejsce SP Skępe. Skład drużyny chłopców: Lesiak Marcel, Lewandowski Patryk, Śmiechowski Wiktor, Zorgiel Jakub, Słabowski Jakub, Łowicki Oliwier, Niedzielski Filip, Majewski Dominik, Kowalski Oskar, Brzeczkowski Filip. Skład drużyny dziewcząt: Kobyłecka Maja, Orłowska Wiktoria, Borczyńska Kinga, Kwaśniewska Klaudia, Gęsicka Amelia, Karczewska Zuzanna, Górczyńska Amelia, Mosakowska Karolina, Złowodzka Wiktoria, Włoczewska Julia, Giżyńska Nadia, Figura Weronika.

     • Konkurs szopek bożonarodzeniowych

     • 28.11 w naszej szkole został rozstrzygnięty etap szkolny konkursu "Kujawsko- pomorska szopka bożonarodzeniowa". Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Anna Błaszczyk Kwaśniewska, p. wicedyrektor Beata de Rosset, ksiądz proboszcz Stanisław Klimaszewski oraz pani Agnieszka Flakowska wyłonili zwycięzców w trzech kategoriach: kl. 0-II, III-V oraz VI-VIII. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi wkrótce, a najpiękniejsze prace zostaną wysłane na etap wojewódzki konkursu do Torunia.

       

     • Poznajemy zawód strażaka

     • 22.11. 2022 uczniów klas I - III  w ramach działań związanych z preorientacją zawodową odwiedzili strażacy powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. Nasi goście zaprezentowali tajniki zawodu strażaka odpowiadając na pytania uczniów. Całe spotkanie zakończyło się pokazem umiejętności strażaków i próbą sił naszych uczniów. Oto, co uwiecznił obiektyw naszego aparatu! Obejrzyjcie!

     • Oddaj bodziaka dla wcześniaka

     • W dniach 5-16 listopada 2022 nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną "Oddaj bodziaka dla wcześniaka", organizowaną przez SP im. J. P. II w Wichowie. Jej celem była zbiórka ubranek i środków higienicznych dla Oddziału Neonatologii NZOZ "Szpital Lipno", które zostały przekazane 17 listopada. Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i wsparcie. 

     • Wielkie otwarcie!!!

     • 23 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie przestrzeni publicznej na terenie naszej szkoły. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

      Miło nam było przywitać w murach naszej placówki dostojnych gości:

      Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej –  p. dr Joannę Borowiak,

      Członka Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego -p.  Anetę Jędrzejewską,

      Członka Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego – p. Sławomira Kopyścia, Wicestarostę Powiatu Lipnowskiego -  p. Marię Kulig,

       Kujawsko – Pomorską  Wicekurator Oświaty –p.  Marię Mazurkiewicz.

       Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych  władz samorządowych oraz społeczności szkolnej.

       Za nowy plac zabaw przedszkolaki podziękowały w formie krótkiego występu artystycznego.

     • Dzień życzliwości i pozdrowień

     • 21.11.22r. w naszej szkole już po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień pełen uśmiechów i miłych słów. Dzieci oraz nauczyciele ubrani byli na żółto, bądź posiadali żółte akcenty. W klasach można było wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotoramce, gdzie mogliśmy dołączyć do grona życzliwych. Młodsze dzieci wykonywały laurki, które potem wrzucały do specjalnej skrzynki z życzeniami. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

     • Żywa lekcja przyrody

     • Obcowanie dzieci z przyrodą to jedno z zadań naszej szkoły. Staramy się kształtować u dzieci szacunek do przyrody, uwrażliwiać na jej piękno i uświadamiać konieczność troski o jej ochronę. Dlatego uczniowie klas III wybrali się do lasu. Pod opieką  pani Agnieszki Budzińskiej, która jest podleśniczym, przeżyli wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu, utrwalili sobie warstwową budowę lasu oraz  rozpoznawali i nazywali gatunki roślin i drzew. Zajęcia w terenie pozwoliły dzieciom zobaczyć wiele okazów roślin, które wzbudziły ich zachwyt ze względu na zapachy i kolory.

     • Zawody Powiatowe Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców

     • 15 i 16 listopada w naszej szkole odbyły się Zawody Powiatowe Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców! We wtorek rywalizowali chłopcy z SP Wielgie zajmując 2 miejsce, a w środę dziewczęta zajmując 1 miejsce!! W kategorii chłopców 1 miejsce zajęła SP Tłuchowo, 2 miejsce SP Wielgie i 3 miejsce SP Zajeziorze, natomiast w kategorii dziewcząt 1 miejsce SP Wielgie, 2 miejsce SP Tłuchowo i 3 miejsce SP Karnkowo. Skład dziewcząt: Alicja Sadowska, Oliwia Wilk, Julia Kamińska, Wiktoria Skrzyńska, Oliwia Wieczorek, Zuzanna Kroć, Zuzanna Głowińska, Zuzanna Jabłońska i Gabriela Szczepańska. Skład chłopców: Aleksander Kuchciński, Julian Różański, Artur Brauer, Olivier Gutowski, Jakub Miśkiewicz, Piotr Pietrzak, Paweł Sztubecki, Igor Włoczewski, Jakub Rutkowski.