• Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Obór


      28.09.2023r. uczniowie klasy Va i b, uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Poznali jego historię i uczestniczyli w Mszy Świętej. Mieli również okazję przyjąć Szkaplerz Karmelitański z rąk o. Piotra Męczyńskiego, karmelity. Następnie przejechali do Golubia Dobrzynia, gdzie zwiedzili Zamek Krzyżacki zapoznając się z jego historią i biorąc udział w zabawie z Bractwem Rycerskim, która polegała na: strzelaniu z łuku, rzut toporem i włócznią.Opiekunami wycieczki były panie: Marzena Pietrzak, Anna Szkudlarek, Agnieszka Wyrwa i Agata Lipska.

     • Żywa lekcja historii z grupą "Rekontrukto"

      Nowa galeria Pokaz historyczny została dodana do albumu fotograficznego

      W ostatnim tygodniu września do naszej szkoły przybyła grupa rekonstrukcyjna „Rekonstrukto” z Lublina z pokazem historycznym „W czasach średniowiecza”.

      Grupa zaprezentowała uzbrojenie i ekwipunek rycerza oraz giermka. Chętni uczniowie mogli doświadczyć jak ciężka jest zbroja, mogli również potrzymać broń, której używano w średniowieczu oraz wziąć udział w rycerskich zawodach na jak najdłuższe utrzymanie ciężkiego miecza.

     • Europejski Dzień Języków


      26 i 27 września hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas I - III wykonali piosenkę "Panie Janie" po polsku, czesku, angielsku, francusku, włosku i hiszpańsku. Pan Michał Ziemiński zagrał na fortepianie, za co bardzo dziękujemy. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w barwy wybranego kraju, przebrały się za słynne osoby i przyniosły produkty charakterystyczne dla danego państwa. Ponadto witały się, żegnały i dziękowały w danym języku. Zadaniem klas IV - VIII było zaprezentowanie języka wylosowanego kraju europejskiego. Były śpiewy, tańce, prezentacje, skecze i zwroty po hiszpańsku, włosku, ukraińsku, niemiecku, mołdawsku, bułgarsku, czesku, litewsku, nawet po kaszubsku. Wszystkie klasy oraz ich wychowawcy bardzo się zaangażowali, za co serdecznie dziękujemy. Nauczyciele języków obcych.

     • Wycieczka do Grunwaldu

      22.09.2023r. uczniowie klas: VIb, VIIb, VIIa i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Poznali jego historię i uczestniczyli w Mszy Świętej. Następnie przejechali do Grunwaldu, gdzie zwiedzili Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i obejrzeli pomniki ją upamiętniające. Mieli również okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Opiekunami wycieczki były panie: Renata Fornalska, Marzena Ośmiałowska, Katarzyna Czekalska i Agata Lipska.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      29 września nasza Szkoła Podstawowa w Wielgiem i Publiczne Przedszkole w Wielgiem kolejny raz obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego Opis: 🌍 Opis: 🌎 Opis: 🌏 świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
   • Facebook - Szkoła
   • Rada Rodziców
   • Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Logowanie

  • Godziny dzwonków

   Środa 04.10.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych